Czerwona róża, czyli piękno i cierpienie

Czerwona róża to kwiat niezwykły, który od wieków kojarzymy ze świętą Ritą z Cascii – orędowniczką w sprawach trudnych i beznadziejnych. Symbolizuje piękno i nadzieję, ale ma też na swojej łodydze ciernie – znak życiowych trudności i cierpienia. Nie bez powoduo św. Ricie mówi się też „Święta od róż”. Dla niej Bóg sprawił, że w czasie mroźnej zimy zakwitła róża, a po śmierci Jej ciało wydawało piękną różaną woń. I właśnie z tym kwiatem jest też związana nasza akcja.

Ofiarujmy św. Ricie 12000 róż!

Zapraszamy do udziału w kampanii trwającej od maja 2021 do kwietnia 2022 roku. Ofiarujmy św. Ricie 12000 róż! Chcąc podziękować św. Ricie za opiekę nad nami i prosić Ją o pomoc we wszystkich życiowych trudnościach, pragniemy przez cały rok ofiarować Jej tysiące prawdziwych czerwonych róż. Taką różę możemy przekazać również w Twoim imieniu! Wystarczy, że wesprzesz naszą akcję dobrowolnym datkiem, a kwiat od Ciebie 22. dnia miesiąca przyozdobi bazylikę w Cascii.

Św. Rita - orędowniczka w sprawach trudnych i beznadziejnych

Święta Rita jak nikt inny poznała wszystkie wymiary ludzkiego cierpienia. Najpierw zginął Jej mąż, później straciła dwóch synów, aż wreszcie została osobą samotną. Dlatego do dziś nazywana jest orędowniczką w sprawach trudnych i beznadziejnych. Mimo życiowych trudności, Rita nigdy nie zwątpiła w Bożą Opatrzność. Wstąpiła do zakonu, a Bóg za Jej pośrednictwem zaczął czynić liczne cuda. To nie przypadek, że w środku zimy drzewo figowe wydało owoce, a jej Ciało do dziś nie uległo rozkładowi. Święta Rita cieszy się również wielką popularnością jako patronka rodzin. Choć do niedawna była jeszcze w Polsce małoznana, w ostatnich latach, ze względu na liczne cuda za Jej pośrednictwem, kult św. Rity cieszy się rosnącą popularnością.

 

Akcja zakończona.
Dziękujemy za udział w naszej kampanii!